RANČ U JELENA

Současní majitelé zakoupili ranč v roce 2000. Původně byl součástí Jelínkova Mlýnu. Vybudovali restauraci, altánek s letním posezením a penzion. K objektu náleží i zázemí, na kterém chovají hospodářská zvířata. Chod penzionu zajišťuje jiný provozovatel. Ale kvůli nespokojenosti s jeho fungováním počítají majitelé od nového roku s jeho převzetím do vlastní péče.
Penzion leží v krásné přírodě Mokrá-Horákov, 10 km severně od Brna. Je vhodný pro rodinnou a podnikovou rekreaci, firemní školení, společenské akce, svatby, promoce, rodinné oslavy, školy v přírodě, sportovní soustředění a podobně. Kapacita penzionu je 23 lůžek a 2 přistýlky. Každý pokoj je vybaven vlastní sprchou nebo vanou, WC, televizí a chladničkou. Je možno si zvolit mezi snídaní, polopenzí a plnou penzí.
Na ranči je ustájeno celkem 8 koní. Na 6 z nich mohou návštěvníci ranče jezdit na vyjížďky do okolní přírody, zbylí 2 chladnokrevní jsou zapřaháni do povozu. O koně se starají 2 zaměstnanci. Jako pastvina slouží 5ha luk, zbylých 15ha majitelé využívají na seno.
Z dalších zvířat ranči můžeme obdivovat kozy domácí kamerunské, které se volně pohybují v okolí, dále 2 prasata, slepice liliputky, kachny, honáckého psa, howawarda. Jako atrakci pro děti majitelé chovají i 2 pštrosy emu a nově pořídili mládě klokana.
Okolí nabízí velké množství turistických stezek a cyklostezek, v zimě také běžkařské trasy. Cílem výletu může být nedaleké Slavkovské bojiště nebo punkevní jeskyně (25 km). Osvěžení v letních dnech nabízí nedávno zrekonstruované koupaliště Mokrá. Za nepříznivého počasí se dá pobyt zpestřit v suché sauně, whirpoolu nebo vinném sklípku.
Restaurace má kapacitu 40 míst, dále je možno využít posezení u krbu, salónek, altán nebo letní terasu. Pro soukromé akce je možnost rezervování až do plné kapacity restaurace.
Pro děti je v blízkosti letního altánu vybudované dětské hřiště, cyklisté zase ocení „cyklobudku“, ve které naleznou všemožné nářadí na opravu porouchaného kola.

Více na www.rancujelena.cz